Energomonitorings un analīze

Enerģijas patēriņa monitorings

  • Ēkas apsaimniekošanas izdevumi var būt lieli;
  • Lielās ēkās noteikt šo izmaksu cēloņus nereti ir sarežģīti un laikietilpīgi;
  • Pareizi identificējot problēmas, to risinājums var samazināt enerģijas patēriņu līdz 30% attiecībā pret līdzšinējo;

Mēs uzstādām ēkas sistēmās sensoru tīklu, ievācam, apstrādājam un analizējam datus, lai jūs to pārskatāmi varētu aplūkot īpaši ēkai individualizētā aplikācijā.

Aplikācija ļauj ērti sekot ēkas sistēmu darbam, savstarpējai korelācijai un energoefektivitātei. Tā ir pielāgota katra klienta individuālajām vajadzībām. Aplikāciju var lietot attālināti, no dažādām ierīcēm un jebkurā diennakts laikā.

Šis ir mūsu inženieru izstrādāts risinājums, tāpēc lietotājam vienmēr pieejams atbalsts un konsultācijas.

Mēs esam Latvijā vienīgais uzņēmums, kas veic pilnu ēkas energoefektivitātes izsekošanas un uzlabošanas ciklu - no sensoru uzstādīšanas, datu ievākšanas un analīzes, līdz individualizētai monitoringa aplikācijai un rekomendāciju izstrādei ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai.

Graphs
Graphs

Energoefektivitātes paaugstināšana

  • Novērtējam esošās ēkas inženieristēmas, to lietderības koeficientus, iekārtu vadību principus, ēku automatizācijas vadības līmeni;
  • Dodam priekšlikumus par monitoringa nepieciešamību iekārtu darbības uzraudzībai un patērētās enerģijas analīzei;
  • Veicam aprēķinus nepieciešamām investīcijām klimata uzlabošanai, patērētās enerģijas ietaupīšanai, vadības principu uzlabošanai, kā arī vadām ēku automatizācijas uzlabošanas projektus.

Mēs ievācam datus par ēkas klimatu, inerci, energosistēmu darbu, ēkas lietošanas paradumiem un citiem būtiskiem rādītājiem.

Pēc datu analīzes mūsu speciālisti izstrādā individuālas rekomendācijas ēkas energosistēmu optimizācijai, kas balstītas reālos aprēķinos ar mērķi palīdzēt ietaupīt resursus.

Atbilstoši rekomendācijām, veicam arī sistēmu pārbūvi vai izbūvi, modernizējam tās vadību vai pārprogrammējam tās iestatījumus.

Mūsu vairāk nekā 20 gadus pieredzes bagātajā uzņēmuma komandā strādā vairāk nekā 60 Latvijas labākie speciālisti, kas veido, ievieš un uztur inženiertehniskos ēkas klimata risinājumus. Starp mūsu objektiem ir tādas publiski nozīmīgas, apjoma un darbības ziņā specifiskas ēkas kā Rīgas Motormuzejs, Vidzemes Slimnīca, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka un citi.

Jūsu ietaupījums:

Pašreizējās siltumenerģijas izmaksas gadā (€):

_

Pašreizējās elektroenerģijas izmaksas gadā (€):

_

Ēkas tips:

Pašreizējā ēkas automatizācijas klase:

Vēlamā ēkas automatizācijas klase:

Mūsu pieredze

RMM

Rīgas Motormuzejs un CSDD biroju ēka

Ar stilizēto antīka auto radiatoru atgādinošo fasādi "Rīgas Motormuzejs" kļuvis par vienu no populārākajiem zīmoliem Baltijā, kuru labi iepazinuši antīko spēkratu fani, jo šis ir pirmais un šobrīd arī lielākais antīko automobiļu muzejs Baltijā.

Rīgas Motormuzeja rekonstrukcija un CSDD jauna klientu apkalpošanas un biroja ēkas būvniecība sakrita, rezultātā abi šie projekti ir apvienoti vienā veselumā. Motormuzejs tiek rekonstruēts, skrupulozi saglabājot vēsturiskā tēla nianses, lai arī tiek izmantoti jauni materiāli, un līdzās tiek būvēta jauna 5 stāvu biroja ēka. Abi apjomi 3. stāva līmenī ir savienoti ar gaiteni, daļēji simbolizējot, ka muzejs nonācis CSDD aprūpē.

Vidzemes slimnīca Valmierā

SIA Lafivents veic Vidzemes slimnīcas C korpusa energopatēriņa monitoringu un energoefektivitātes uzlabošanas pasākumus, kā arī esošās infrastruktūras integrēšanu automātiskās vadības sistēmā.

Energoresursu monitorings rada priekšstatu par saimniecības darbības īpatnībām.

Pastāvīgi komunicējot ar klientu tiek atrasti un izskausti liekie energoresursu patēriņi.

VS

Pieteikties DEMO

Kontaktpersona: Miks Garjāns

Tālrunis: +371 29788929

E-pasts: info@intellify.lv

Sākot ar 2019. gada 6. septembri SIA “Intellify” noslēdz līgumu ar LIAA un realizē projektu “Augsti kvalificēta darbinieka piesaiste metodoloģijas izstrādei matemātiskā modeļa izveidošanai” (līguma datums: 2019. gada 24. septembris, līguma nr.: VP-L-2019/57), kura mērķis ir ir izstrādāt metodoloģiju matemātiskā modeļa izveidošanai, kas ļauj ātri un efektīvi noteikt ēkas potenciālu samazināt enerģijas un resursu patēriņu, noteikt, kurus parametru mainot, tiks sasniegts optimālais enerģijas un resursu patēriņš, kā arī prognozēt nākotnes patēriņu. Projekta ietvaros izstrādātā metodoloģija palīdzēs Intellify programmētājiem izveidot matemātisko modeli un to integrēt enerģijas monitoringa sistēmā ēkas enerģijas patēriņa samazināšanas potenciāla, optimālā enerģijas un resursu patēriņa, kā arī nākotnes enerģijas un resursu patēriņa noteikšanai. Tiek plānots, ka pilnveidotā enerģijas monitoringa sistēma sniegs iespēju jaunajiem klientiem samazināt enerģijas un resursu patēriņu pirmā gada laikā par 20%, salīdzinājumā ar atskaites gadu.
Adrese:

Bauskas iela 58, 2.stāvs, 231.kab.
Rīga, LV -1004, Latvija

Kontakti:

E-pasts: lafivents@lafivents.lv
Tālr.: +371-67627787